Båtene i Siglingavatnet

Det er en grønn kano som trolig har blitt tatt av høy vannstand i vatnet og blåst ut fra land. Den er nå frosset fast i isen. Brannvakten i kommunen har henvendt seg om denne grunnet henvendelse fra turgåer. Det blir ikke tatt aksjon før isen er borte.

Askøy Jeger og Fisk sin båt er full i vatn og frosset fast i isen. Det er ønskelig at de som bruker båten legger den fra seg på en ordentlig måte. Den er festet i land. En forutsetning for at vi kan gi slike tilbud er at vi tar vare på det utstyret slik at andre brukere finner båtene i brukbar stand.

Like ved siden av Askøy jeger og fisk sin båt ligger det en annen båt som vi ikke kjenner til. Det ser ut som den er løpt fra uten å ta inn årer og den er full i vatn. Vannstanden i båten tilsier at den har lagt en stund. Dersom noen kjenner til denne båten, gi oss en beskjed om det.
Comments